MUDr., PhD. Gabániová : Pľujem na vás zvysoka, priatelia

Autor: Ľubomír Galko | 26.8.2009 o 10:55 | Karma článku: 16,61 | Prečítané:  25593x

V niektorých diskusiách pod článkami, ktoré sú kritické voči predstaviteľom strany SMER, hlavne proti jej neohrozenému vodcovi, som čítal názor, že blogeri musia naozaj úporne rozmýšľať aby neustále niečo nové na našu štátostranu, či jej predsedu mohli napísať. A tým si do nich kopnúť. Častokrát sa údajne opakujú tie isté - otrepané témy. O tom by sa možno naozaj dalo polemizovať - niekto krádež spoločných peňazí pri emisiách, pri logách, pri popolčeku a čo ja viem pri čom všetkom ešte naozaj môže pokladať za tú istú tému. Veď krádež ako krádež, nie? Rozhodne však nesúhlasím, že nie je o čom písať a na čo upozorňovať - armáda blogerov by sa pri súčasných mocipánoch uživila. Najnovšie sa zaskvela titulmi ovešaná poslankyňa za Smer pani Darina Gabániová.

Dotyčná pani poslankyňa sa spolu so svojimi koaličnými kolegami po vzájomnej dohode nezúčastnila zasadania výboru pre nezlúčiteľnosť funkcií, ktorý mal riešiť Jána Slotu. Presnejšie dve podania naňho, týkajúce sa možného nezákonného prijímania darov tohto jedného z najchudobnejších Slovákov.

Nemá zmysel tu opakovať celý rozhovor poskytnutý novinárovi SME, kto má záujem, môže si ho prečítať, na konci článku je uvedený link. Každopádne niektoré pasáže ale stoja za to :

 

...poslankyňa Smeru Darina Gabániová otvorene hovorí o dohode koalície chrániť Jána Slotu.

...prečo ste neprišli na výbor pre nezlučiteľnosť funkcií?

„Ospravedlnila som sa.“

... bežní ľudia musia chodiť do práce a vy ste mali riadne zvolaný výbor a neprišli ste.

„Čo má práca spoločné s poslaneckou funkciou? Už by ste si to vy novinári mali uzrejmiť. Je to poslanie, forma sprostredkovanej demokracie v politickom usporiadaní štátu. To nemá so zamestnaním nič spoločné.“

...prečo ste to neprišli riešiť, keď sa to týka Slotu?

„Z politických dôvodov. Politické dôvody sú niekedy aj zabezpečenie určitej harmónie a stability spoločnosti. Nech rozhodne občan vo voľbách. Každému je jasné, že to presiahlo mieru.“

...čo si majú myslieť občania?

„Napíšte, že som sa pre pokoj v koalícii nezúčastnila na rokovaní a občan si vyberie, či mi dá hlas.“

 

Takže ak tomu dobre rozumiem,  koaličný poslanec môže robiť, čo chce, môže kradnúť, môže zbíjať, môže sa obohacovať, robiť zo Schengenu trhací kalendár, prijímať úplatky, pardón dary, pošliapavať a flagrantne porušovať akékoľvek zákony, pre pani poslankyňu je dôležitejší pokoj v koalící a tým pádom harmónia a stabilita spoločnosti. No to sme to dopracovali...

Nuž, pani poslankyňa, máte pravdu. Vaša funkcia je naozaj poslanie. Musím vám povedať, že po tlmočení vašich názorov by som vás aj ja najradšej poslal niekam. Neurobím to z viacerých dôvodov, jednak ste žena, jednak by mi to admin určite vyhviezdičkoval a hlavne mi za to nestojíte.

Ste hanbou vašej strany, ste hanbou parlamentu, ste hanbou demokracie v našej krajine. O tom, čo hovorí poslanecký sľub, je vám zbytočné sa asi rozpisovať. Neviem, či ste vôbec počas doterajšej kariéry zaregistrovali, že niečo také aj existuje.

20 rokov po revolúcii ste napľuli do tváre všetkým tým, čo sa pričinili o to, že si svoj lenivý zadok dnes (ale len vtedy keď sa vám to samozrejme uráči), vyhrievate v parlamentných laviciach. A som presvedčený, že nie ste jediná, že vás je tam takých požehnane. Vidím, že otázka v našom referende, týkajúca sa zníženia počtu takýchto darmožráčov zo 150 na 100, bola naformulovaná ešte veľmi ústretovo...

Prajem vám aby vám vaše názory, váš prístup k občanom, voliči pri voľbách spočítali. Koniec - koncov ich k tomu aj v závere vášich arogantných a "duchaplných" odpovedí vyzývate.

p.s. - pokiaľ si niekto myslí, že pani poslankyňa je napr. neprávom osočovaná, môže jej vyjadriť podporu na e-mail darina_gabaniova@nrsr.sk.

zdroj : http://www.sme.sk/c/4990277/gabaniova-co-ma-praca-spolocne-s-poslaneckou-funkciou.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Zmenili sme ekonomiku aj zákony, ale nezmenili sme myslenie

O Novembri 89 s jednou z hlavných tvárí.

Spievali slobode. Ale koho to zaujímalo?

Úrad vlády zorganizoval Galavečer 30 rokov slobody.


Už ste čítali?