Ako Kaliňák bačoval na obrane

Autor: Ľubomír Galko | 21.6.2011 o 9:40 | (upravené 21.6.2011 o 11:08) Karma článku: 23,47 | Prečítané:  22101x

V pamätnej diskusii "V politike" na TA3 som bol podpredsedom strany Smer, Robertom Kaliňákom obvinený z toho, že som v auguste 2010 pri rokovaní o rozpočte pre vojakov nič nevybojoval, na rozdiel od môjho predchodcu Jaroslava Bašku, ktorý za obranu údajne vždy bojoval ako lev. Dokonca za ňu vraj bojoval aj v období 2009-2010, keď bol rozpočet MO brutálne znížený o cca 200 miliónov EUR, čo činilo viac ako 6 mld Sk (!!!) - 1/5 ročného rozpočtu rezortu obrany, k čomu sa Kaliňák verejne v diskusii prihlásil a podporil to. Zároveň zdupľoval to, že jeho "záujem" o obranu a komunikácia s úradníkmi sa vždy obmedzovala len na to, že bol podpredsedom vlády a Bezpečnostnej rady štátu. Viac sa o ňu vraj nestaral. Platí pravidlo, že internet veľa pamätá, takže postupne budem zverejňovať dokumenty, ktoré verejnosti priblížia ako sa Kaliňák "nestaral" o rezort obrany a ako Baška zaňho "bojoval".

Kaliňák sa v diskusii pochválil mimo iného aj tým, že zabezpečil pre hasičov nové hasičské autá.

Zverejňujem teda dokument, ktorý hodnoverne popisuje, ako to spravil. Peniaze totižto rozpočtovým opatrením sprosto šlohol vojakom. A nehanebne ich previedol z rozpočtu rezortu obrany na rezort vnútra. 

Áno, šlohol ich presne tým vojakom, ktorým dnes s plechovou tvárou a priateľským úškrnom ďakuje za ich angažovanosť pri povodniach a tlačí im do hlavy kaleráby ako si veľmi váži ich prácu. Tým vojakom, ktorí dnes jazdia na autách, z ktorých niektoré sú staršie ako generáli a jazdia na nich s vedomím, že sa im môžu pod zadkami v momente rozsypať.

Spravil tak za asistencie ministra obrany Bašku. Toho Bašku, čo za vojakov podľa neho vraj vždy "bojoval". A za asistencie celej predchádzajúcej vlády.

Kontrolná otázka : Vie si čo len jeden človek reálne predstaviť, že by dnes Daniel Lipšic navrhol presun niekoľko miliónov EUR z chudobného rozpočtu MO na rozpočet MV, napríklad na nákup nových áut, ja by som v kúte čušal a naša vláda by to odsúhlasila?

Tento dokument zverejňujem preto, aby všetci občania, ale hlavne všetci vojaci a zamestnanci rezortu obrany presne vedeli, kto za koho kope. Pretože nie klamstvá v diskusii od profesionálneho klamára, napr. typu vyfabulovanej videonahrávky nejakého čierneho auta, ktorému navyše nevidno ani ŠPZ, ani maják, ani nič podobné, ale sú týmto podvodníkom farbisto okomentované, ale pravdivé údaje na reálnom dokumente hovoria za všetko. 

Predmetné rozpočtové opatrenie má číslo RO21/2008-07a bolo schválené na základe 

dohody medzi ministrom obrany a ministrom vnútra.

Keďže k tejto dohode sa nám na ministerstve obrany dopátrať nepodarilo, predpokladám, že bola ústna. Čo je v zásade jedno, dôležité je to, že peniaze poputovali z rezortu obrany na rezort vnútra.

Jednalo sa o sumu 190 miliónov Sk (6.306.844 EUR) z kategórie 630 - Tovary a služby, z toho 184.447.000 Sk išlo z kapitoly 095 - Rozvoj obrany a 5.553.000 Sk z kapitoly 096 - Obrana.

spis1a.jpg

 spis2a.jpg

spis3a.jpg 

 

Nákupom hasičských áut sa Kaliňák samozrejme vychvaľoval, kde-kade. To, že to zaplatil peniazmi, čo zhrábol vojakom, nezdôrazňovali on, ani jeho súkmeňovec, samozrejme, už nikde.

Ďalšie pokračovanie "nestarania sa" Kaliňáka do rezortu obrany a "bojovania" Bašku za vojakov, spolu s ďalšími dokumentmi uvediem nabudúce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?