Iveta Radičová má šancu

Autor: Ľubomír Galko | 29.10.2011 o 14:38 | Karma článku: 24,15 | Prečítané:  7257x

Nie je to tak dávno, čo pri nedomyslenom komplote našich bývalých koaličných partnerov voči strane SaS, spolu s príjemným bonusom odstránenia Ivety Radičovej, preblesli médiami informácie o pripravovanom "delení" rezortov, riadenými ministrami za SaS. Vedením rezortu obrany mal byť poverený minister zahraničných vecí, predseda SDKÚ a pravdepodobný líder SDKÚ do nadchádzajúcich parlamentných volieb - Mikuláš Dzurinda. Dnes som znova veľmi rád, že tomu tak nie je.

Nebudem nejako bližšie rozoberať trápnu snahu predsedu SDKÚ posunúť sofistikovanú "nástenkovú" platinovú zlodejinu, v ktorej lieta iks ľudí „z rodiny" SDKÚ, čo túto špinavosť voči slovenským občanom zmenežovali, smerom k ministerstvu hospodárstva. Každý, kto videl jeho rozhovor pre Markízu, alebo si pozrel následné mediálne výstupy o tomto platinovom gaunerstve, si názor urobí sám.

Iveta Radičová nie je bez chýb,  jedno jej však uprieť nemožno: snahu o transparentnú a antikorupčnú politiku. To boli atribúty, ktoré ju najviac spájali so stranou SaS a tie si ja osobne na nej aj najviac vážim.

Premiérka nemala šťastie pri výbere materskej strany. Nemala v nej oporu. Ščurkov daňový úrad je toho žiarivým príkladom. Za iných okolností by minister financií predsedníčku vlády rešpektoval. V tej našej  ju s podporou predsedu SDKÚ ponížil, aby ju následne pri ďalšej príležitosti nežne vybozkával na obe líca. Pokrytectvo v priamom prenose.

V týchto dňoch má Iveta Radičová šancu na reparát - aspoň čiastočný. Potom, ako pred pár dňami oznámila svoje rozhodnutie nekandidovať za SDKÚ v marcových parlamentných voľbách, a dokonca aj svoj úmysel vzdať sa po nich funkcie podpredsedníčky strany, je nesporné, že dnes sa môže rozhodovať slobodne. Podľa svojho svedomia a hodnôt, ktoré zastáva.

"Padni komu padni" - to je presná citácia výroku pani premiérky.

Preto naďalej očakávam, že bude  konať a z pozície predsedníčky vlády nielenže navrhne vláde odvolanie nominantky SDKÚ zo Správy štátnych hmotných rezerv, ale ako aktuálna vrcholová funkcionárka SDKÚ sa zasadí aj o detailné prešetrenie  toho, či  a akú rolu zohrala v tomto "dvadsaťminútovom dvojmiliónovom elektronickom tunelovaní" strana, ktorú spolu so svojimi kolegami ešte stále zastupuje vo vláde Slovenskej republiky.        

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner hokejovej reprezentácie a šéf zväzu diskutovali spolu v mimoriadnej relácii TV Markíza.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?