Počujete to ticho? To mlčí Robert Fico

Autor: Ľubomír Galko | 3.11.2011 o 9:46 | (upravené 4.11.2011 o 17:05) Karma článku: 23,26 | Prečítané:  17571x

Pamätám si ako predseda strany Smer zvolával tlačovku každý deň. Keď Iveta Radičová niečo nepovedala - lebo podľa neho určite niečo tajila. Ale aj keď niečo povedala - lebo podľa neho určite klamala. Dnes mlčí. Počujete to ticho?

 

 

 

Kritiky zaznievalo počas predchádzajúceho obdobia požehnane. Mimo iného napr. na : 

- Ivetu Radičovú za dotácie na Úrade vlády pre biatlonový štadión

- Ivana Mikloša a celú SDKÚ za kauzu prenájmu Daňového riaditeľstva v Košiciach

- Jana Figeľa za rozdelenie zákazky na ministerstve dopravy na viac častí 

- celé KDH za kauzy exprimátora Ďurkovského pri privatizácii pitnej vody v Bratislave

- Ivana Uhliarika za zvýhodnenie konkrétnej zahraničnej farmaceutickej spoločnosti

- Ivetu Radičovú a celú SDKÚ za opätovné zvolenie Igora Kuceja za pokladníka

- Mikuláša Dzurindu za nahrávku, usvedčujúcu SDKÚ z korupčného správania 

a za mnohé ďalšie. 

Nie je predmetom tohto článku hodnotiť, ktoré kauzy boli naozaj kauzami a naozaj poškodili štát. Faktom je, že napríklad prenájmu Daňového riaditeľstva v Košiciach venovala strana Smer a jej predseda množstvo tlačoviek, vyhlásení, televíznych vystúpení. Aj návrh na odvolanie Ivety Radičovej obsahoval ako jeden z bodov vo svojom zdôvodnení práve tento prípad.

Dnes "ticho po pěšine". Prečo?

Smer hľadá nevestu. Zatiaľ sa mu ponúkajú len veľmi nesmelo. Antificizmus v spoločnosti je stále veľmi silný. 16 mesiacov je krátka doba na to, aby ľudia zabudli na nástenkové tendre, emisie, popolčeky, elektronické mýto, sociálne podniky, predaj pozemkov, šafárenie na ministerstve obrany, vyvádzanie  Harabína a množstvo iných "chuťoviek". Slovensko prišlo o stámilióny a stámilióny eur...  

A pritom by bolo o čom hovoriť.

Škandalózna kauza lacného predaja platinových sitiek "širokej rodiny" SDKÚ Štátnymi hmotnými rezervami zamestnáva celú spoločnosť už niekoľko dní. A Smer mlčí...

Ďalšia kauza nákupu predraženého kryštálového cukru cez dvoch sprostredkovateľov a nie od výrobcu, tými istými Štátnymi hmotnými rezervami, známa niekoľko týždňov (SDKÚ).   A Smer mlčí...  

Výber externej firmy na poradenstvo pre Daňový úrad  v Košiciach, pričom túto činnosť, ekonomické poradenstvo, si obchodník s realitami, ktorý ju poskytuje, zaregistroval neuveriteľne len pár dní pred uzavretím zmluvy (SDKÚ). A Smer mlčí...

Netransparentnosť a korupčne vyznievajúce praktiky v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a. s. pri lízingu automobilov (KDH). A Smer mlčí...

Namiesto plamenných tlačoviek Roberta Fica sme svedkami postupných nahováračiek, spoločných prestrihávaní pások pri otváraní diaľnic a až takmer súdružských potriasaní rúk. Sme svedkami familiárnych oslovovaní pri "súbojoch" v televíznych debatách, ako inak - s nerozhodným výsledkom. Sme svedkami širokých úsmevov. Ako by tie štyri roky 2006 - 2010 vlastne vôbec neboli, akoby ich uplynulých šestnásť mesiacov úplne vymazalo.

Ale strany popritom zahmlievajú. Jedna vraj nepojde so Smerom sama, druhá nepôjde tiež sama, tretia vraj nepôjde vôbec, ale všetky tri strany ústami predsedov zároveň snívajú o nereálnom pravicovom bloku ako protiváhe Smeru. 

Som presvedčený, že SaS je stranou, od ktorej závisí, či po voľbách vznikne vláda s Ficom alebo bez neho. Pretože bez SaS nie je pravicová vláda možná. Vláda Most-Híd, SDKÚ a KDH je len chiméra troch predsedov strán, ktorí sa žiarlivo strážia pred Ficom. Ak bude so SaS po voľbách možné zostaviť pravicovú vládu, dopyt po nej sa u voličov svojom pravice enormne zvýši.

Uvidíme, či si naši bývalí partneri dostoja v slove. Jedno je však isté. Hlas pre SaS je jediný hlas, čo stopercentne neskončí v koalícii s Ficom. Strana SaS je konzistentná vo svojich názoroch, drži slovo a neotáča - ani pri riziku straty výhod. Zdá sa, že sme už jediná "antificovská" strana. Na roky 2006 až 2010 a na to, čo sa počas nich dialo, sme nezabudli a ani nezabudneme.

SaS navyše nemá korupčnú minulosť a som presvedčený, že tento čistý štít si aj udrží. Sme preto zárukou protikorupčnej politiky a presadzovania spravodlivosti. 

Na záver.

Tento článok som napísal ešte pred tým ako včera Robert Fico prelomil mlčanie k téme škandalózneho predaja platinových sitiek. Od včera popoludnia už jeho mlčanie neplatí. Prehovoril . Na tlačovej besede vytiahol exkluzívne informácie z policajného vyšetrovania, ktoré spolu s Robertom Kaliňákom, podobne ako svojho času Vladimír Mečiar, "našli na stole". A zaútočil.

Zaútočil na Ivetu Radičovú. Práve na tú Ivetu Radičovú, ktorá - teraz už slobodne a v zmysle svojich zásad a hodnôt - v týchto dňoch konala. Aj proti vôli predsedu strany, ktorá ju do politiky priviedla, ale žiaľ, ktorá ju z nej aj v súčasnosti dostala von.

Otázka, či takýmto spôsobom Róbert Fico "zotrel" za túto kauzu práve Ivetu Radičovú, len preto, aby nemusel vysloviť iné meno alebo iné mená, je v týchto dňoch úplne legitímna.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?