Keď Kaliňák venčí Fedora

Autor: Ľubomír Galko | 21.12.2011 o 8:35 | (upravené 24.12.2011 o 22:25) Karma článku: 25,77 | Prečítané:  12275x

Výsledky včerajšieho poslaneckého prieskumu, ktoré prezentovali poslanci SaS Pavol Hladký a Milan Laurenčík verejnosti po včerajšom poslaneckom prieskume Výboru pre obranu a bezpečnosť na Vojenskom obrannom spravodajstve (VOS), týkajúcom sa kontroly použitia informačno-technických prostriedkov (ITP), boli pre mňa zadosťučinením. 

Čo sa teda včera potvrdilo resp. vyvrátilo:

 

1. TENTO POSLANECKÝ PRIESKUM BOL ÚPLNE INÝ AKO PREDOŠLÝ

V jednom z mojich predchádzajúcich blogov som vysvetlil, prečo členovia Výboru pre obranu a bezpečnosť pri poslednom prieskume porušili zákon, keď sa špacírovali po celej VOS-ke, oboznamovali sa so smernicami, postupmi, systémami, so softwarom, vstupovali do živých spisov. Nebol to len môj názor, ale aj odborný názor bývalého šéfa Úradu boja proti korupcii Jozefa Šáteka a zároveň názor dvoch právnikov, s ktorými som o tejto situácii hovoril. A čuduj sa svet, počas včerajšieho prieskumu už poslanci videli oveľa, oveľa menej.

Za toto porušenie zákona nesie zodpovednosť Iveta Radičová, ktorá poslancom umožnila oboznámiť sa s tým, čo malo pre nich za každých okolností zostať TABU. Som presvedčený, že pri tomto prieskume si Iveta Radičová svoje predchádzajúce prekročenie právomocí už uvedomila.

 

2. RIADITEĽ VOS ODMIETOL PREDVOLAŤ VEDÚCEHO ODDELENIA  IT

Na predchádzajúcom poslaneckom prieskume poslanec Milan Laurenčík, ktorý je odborníkom na IT technológie, upozorňoval, že existujú zásadné rozpory technického charakteru medzi tým, čo tvrdil  riaditeľ VOS (že softwarový systém na VOS nebol zabezpečený a dáta sa mohli voľne kopírovať a vynášať) a odbornými skúsenosťami Milana Laurenčíka. Dáta bolo totiž podľa jeho zistení možné skopírovať len do textového editoru, ale nebolo ich možné „odniesť", t.j. dať na USB kľúč alebo cd a nebolo ich možné dokonca ani vytlačiť. Poslanci SaS preto požiadali o predvolanie vedúceho IT oddelenia na tento prieskum, s ktorým by si mohli tieto záležitosti vydiskutovať. Nebolo im to umožnené.

Iveta Radičová aj viacerí poslanci po predchádzajúcom prieskume tvrdili, že bolo možné „kopírovať mirnix-dirnix". Bolo to klamstvo. Informácie unikali zlyhaním ľudského faktora (napr. fotením spisov na kopírke). Žiaden systém takéto zlyhanie ľudského faktora neošetrí ani teraz ani v budúcnosti.

 

3. ŽIADNE ZHODY V TEXTE ŽIADOSTÍ

Za kontrolované obdobie sa preverovala viac ako stovka žiadostí o nasadenie ITP adresovaných sudcom. Len dve mali podobné odôvodnenie- podľa riaditeľa VOS nemali teda text totožný, ale len „podobný cca na 90%". Celá bublina týmto spľasla. Žiadne „kopírovanie" žiadostí sa teda nedialo.

Fedor aj Kaliňák po minulom prieskume tvrdili, že prichádzalo z „veľkej väčšiny ku kopírovaniu" odôvodnení na žiadostiach. K mnohopočetnému zavádzaniu sudcov. Obaja klamali.

 

4. POSLANCI S POŽIADAVKOU O POSKYTNUTIE ŽIADOSTÍ O ODPOSLUCHY ZA PREDCHÁDZAJÚCE OBDOBIA NEUSPELI

Poslanci Laurenčík a Hladký požiadali o predloženie žiadostí o odposluchy aj za obdobie vlády Mikuláša Dzurindu a Roberta Fica. Chceli porovnať dôvody na žiadostiach, či aj v minulosti neboli odôvodnenia „kopírované" , či „podobné" a chceli sa tiež oboznámiť s tým, či aj v minulých obdobiach neboli odpočúvaní novinári a podobne.

Slovom, poslanci za SaS chceli porovnať systém a postupy pri nasadzovaní ITP teraz a v minulosti. Bolo to odmietnuté, pretože niekto má zrejme strach.

 

5. ŽIADNA AKCIA DÁMA NEEXISTUJE

Na včerajšom prieskume bola poslancami riaditeľovi VOS položená jednoznačná otázka. Existuje alebo neexistuje prípad Dáma? A dostali na ňu jednoznačnú odpoveď. Žiadna akcia Dáma neexistuje ani neexistovala. Žiaden spis takejto akcie sa na VOS nenachádza.

Najprv odpočúvanie, potom monitorovanie Ivety Radičovej, ktoré ona sama živila v médiách, všetko to bolo obyčajné klamstvo. Čokoľvek, čo sa teraz objaví, budem považovať za podvrh.

 

Rekapitulácia:

Najprv padlo obvinenie z nezákonného odpočúvania, ukázalo sa, že všetky žiadosti mali súhlas sudcu. Takže lož. Padali ďalšie „senzačné" objavy. Masívne kopírovanie žiadostí - ďalšia lož. Odpočúvanie Ivety Radičovej - lož. Monitorovanie Ivety Radičovej - lož. Akcia Dáma - výmysel, ďalšia lož. Voľné kopírovanie a vynášanie dát z VOS- opäť (koľká už?) lož.

Postupne ako sú tieto lži vyvracané, hlavný režisér tohto divadla - tieňový šéfredaktor denníka Pravda Robert Kaliňák - a jeho dvorný pudlík z SDKÚ Martin Fedor neustále prichádzajú s ďalšími a ďalšími „objavmi". Najnovšie vraj niekto „chcel" vymazať odpočúvací systém 14.10.2011 po páde vlády, ale sa mu to nepodarilo. Vymazal iba štyri dni. Ďalšia stupídnosť.  Veď ak by niekto „chcel" niečo vo VOS vymazať, nepodarilo by sa mu to, zostal by zmierený s týmto neúspechom pokojne ešte 5 alebo 6 týždňov vyčkávať? Ja som skončil ako minister až 23.11.2011, riaditeľ VOS dokonca až o týždeň neskôr. Zrozumiteľné je aj tvrdenie poslanca Laurenčíka, že by mazanie nemalo žiadnu logiku. "Ak sa podarilo úmyselne zmazať len štyri dni a technicky by to bolo možné, určite by sa podarilo zmazať aj zvyšok údajov a ostatné údaje tam sú," argumentoval.  

Apropo, čo je to vlastne „chcel vymazať"?  Čo si mám pod tým predstaviť? Navyše... Keď si toto tvrdenie nového riaditeľa VOS chceli poslanci Hladký a Laurenčík overiť (ako som už uviedol, Laurenčík je odborník na IT technológie), nebolo im to umožnené. Nie je to teda nič viac len tvrdenie bez jediného dôkazu. Opäť.

Je šokujúce, že persóna ako Kaliňák je dnes  médiami rehabilitovaná. Objavuje sa v nich ako zástanca demokracie. Čo si myslieť o titulkoch v printoch typu „Poslanci odhalili pokus zmazať celý odpočúvací systém", „Kaliňák : Galkovi tajní chceli zmazať systém" ? A to len na základe tvrdenia jedného extrémne nedôveryhodného človeka.

Dnes je už jasné, prečo ma nepustili do Výboru pre obranu a bezpečnosť. To, že by som kontroloval sám seba, bola len výhovorka. V konflikte záujmov sú predsa aj Kaliňák, Fedor či Baška.  Jednoducho sa báli, že na kontrolu dohliadnem a budem klásť nepríjemné otázky.

Nijako ma neteší, źe sa musím k tomuto komplotu neustále vracať. Ale média mi z  tlačoviek odvysielajú jednu - dve vety. Fedor s Baškom sa predo mnou skrývajú. Do televíznej debaty sa so mnou boja ísť. Moje meno sa však už týždne špiní. Niektorí investigatívni žurnalisti dokonca riešia už aj to, že som viditeľne pochudol a aj to je dôkaz, že mám „zlé svedomie". 

Fakt totálny suterén. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?