Očistite sa!

Autor: Ľubomír Galko | 24.5.2012 o 17:43 | Karma článku: 21,58 | Prečítané:  2444x

Je všeobecne známe, že dámy a páni, tvoriaci dnešnú vládu istôt, už nie sú nepopísané listy papiera. Sú za nimi a ich nominantmi reálne kauzy, špinavé biznisy,  korupčné praktiky, predražené nákupy, nečestné konania. 

Pamätám si veľmi dobre pôsobenie vlády za dominantnej účasti Smeru v rokoch 2006 až 2010. Pamätám si na pôsobenie Smeru v opozícii po nástupe vlády Ivety Radičovej. 

A neverím v očistný účinok hrubých čiar za minulosťou.  

Osobne neverím v prerod ľudí, ktorí kupujú pre vojakov gumené člny bez motorov na hanbu sveta - s drevenými vesielkami tak, že ich vyhlásia za utajený vojenský materiál, pričom na internete sa dajú kúpiť voľne za tretinovú cenu. Takisto neverím v prerod ľudí, čo uzatvárajú zmluvy na modernizáciu vrtuľníkov po životnosti za miliardy slovenských korún. Neverím v prerod ľudí, čo si vymyslia tzv. projekt vojaka 21 storočia za 100 miliónov Sk a výsledkom ich niekoľkoročného „skúmania" je niekoľko kusov uniformy, skladajúcej sa z dielov, ktoré je možné kúpiť na internete. Neverím v prerod ľudí, ktorí  obhajujú škandálny predaj emisií pod cenu. 

Smer sa zhostil boja proti korupcii hneď od začiatku ozaj excelentne. Do pozície riaditeľa NBU nominoval človeka (Jozefa Magalu), ktorý „stopil" Gorilu. Do pozície policajného prezidenta nominoval človeka (Tibora Gašpara), ktorý ju „stopil" spolu s ním. Ten sa mimochodom, a to ešte ani nebol policajným prezidentom, vyjadril pred pár dňami k vyšetreniu Gorily skepticky. Akú istotu tým dal vyšetrovaciu tímu? Čo bude ďalej, si môžeme domyslieť.

Je po voľbách, zvyknite si. 

V programovom vyhlásení vlády  je uvedený plán transparentnejšieho financovania politických strán. Výborne. Tak poďme transparentnejšie financovať. Poďme bojovať proti korupcii.

Vážení predstavitelia vlády istôt pre občanov, pamätáte si na Bohumila Hanzela? Poslanca za Smer, ktorý sa vám svojho času vzoprel a obvinil „toho, čo získal pre stranu peniaze vlastnou hlavou", z nečestných praktík? Bolo to na jar v roku 2010. Prišlo to v tom čase až tak ďaleko, že sa obával o svoj život a ako švédsky štátny občan na švédsku ambasádu odniesol dôkazy o korupčnom financovaní Smeru.

Pred týmito parlamentnými voľbami som vzal telefón a zavolal som mu. Oznámil som mu, že chcem otvoriť túto kauzu. Nezverejním, čo mi povedal, pretože si ctím dôvernosť nášho rozhovoru, ale môžem tu napísať, že som sa dozvedel mimoriadne zaujímavé veci.  

Obrátil som sa spolu s niekoľkými kolegami poslancami za SaS na švédske veľvyslanectvo a požiadal ho o informáciu, či sa daná obálka stále nachádza u nich. Zároveň som veľvyslanectvo požiadal o súčinnosť s našimi vyšetrovacími orgánmi, v prípade, že budú v tejto veci vyzvaní a o sprostredkovanie našej návštevy na veľvyslanectve. 

Odpoveď došla nedávno. 

Švédsky veľvyslanec sa síce zmenil, ale obálka s dôkazmi o údajnom netransparentnom financovaní strany Smer stále leží na švédskej ambasáde. Neporušená!!!

Chcú dámy a páni zo Smeru transparentnejšie financovanie politických strán? Chcú boj proti korupcii?

Nech vezmú Bohumila Hanzela, nech vezmú média, nech sa vyberú do Viedne na švédsku ambasádu, skrátka, nech podniknú účinné kroky  a nech otvoria tú obálku. Trebárs na prokuratúre. 

Vy, čo ste zháňali peniaze vlastnou hlavou, očistite sa! Máte jedinečnú možnosť, tak ju využite. Dajte ľuďom istotu, že ste nepredávali funkcie v štáte, že ste sa financovali čestne a nedávali na oplátku zákazky svojim bohatým mecenášom. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?