Smeráci nás monitorujú

Autor: Ľubomír Galko | 23.1.2013 o 22:36 | Karma článku: 27,37 | Prečítané:  10219x

Raz darmo, smeráci majú šetrenie v krvi - je to ich DNA. Pre tentokrát si istoty transparentnosti a efektivity pri nakladaní s verejnými zdrojmi, opätovne "užívajú" vojaci a civilní zamestnanci rezortu obrany.

Namiesto toho, aby každý mesiac bolo zakúpených zopár kusov mundúrov, či kanád pre vojakov do výstrojného skladu, putujú peniažky na monitoring tlačených a internetových médií. Lebo armáda to nie sú len zbrane a výstroj, ale aj informácie. Onen monitoring ide na vec s neuveriteľným počtom kľúčových slov, ktoré sa týkajú ubytovania vojakov - až dvanásť. Za ozaj "ľudovú" cenu - 960,- eur mesačne.

Túto vysoko dôležitú službu poskytuje čistou náhodou, bytovej agentúre rezortu ministerstva obrany /BARMO/ agentúra A+K, čo je spoločnosť bývalej hovorkyne Smeru Kataríny Kližanovej-Rýsovej.

Aby sa to nekomplikovalo a veci šli od ruky, najatá bola bez výberového konania, priamym oslovením pri „výbere" z troch firiem.

Ale aj tu sa chybička súdruhom vlúdila. Pre rezort obrany totiž robí dlhodobo monitoring firma Storin a robí ho kvalitne. Podľa dodatku k rámcovej zmluve v súčasnosti za 470,- eur mesačne, pričom kľúčových slov je viac ako dve stovky.

Apropo, pamätám si, ako sa členovia mojej kancelárie tešili, že sa im podarilo vyjednať dodatkom lepšiu cenu (a dokonca za širší rozsah služieb), než akú mali nastavenú smeráci, lebo zmluva bola uzavretá ešte za môjho predchodcu, vojaka 21. storočia, Jaroslava Bašku.

BARMO za mojich čias žiadne „monitoringy" nepotrebovalo, a keď, tak si ich vyžiadalo priamo z rezortu, z tohto veľkého monitoringu. Ale časy sa zmenili, posmeráčili.

Napriek tomu odkazujem z tohto miesta mr.Transparentnému:

Financujte si tieto stranícke kšefty zo svojho, pán Glváč, zo svojho!

Lebo už začínate ľuďom piť nervy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?