Tragikomici

Autor: Ľubomír Galko | 1.5.2013 o 21:54 | Karma článku: 25,82 | Prečítané:  5803x

Už som si za ten krátky čas v politike čiastočne zvykol, že politici starej triedy z KDH, SDKÚ a Mostu majú na funkcie ozaj veľký apetít. Po ich nedávnom vystúpení k voľbe predsedu NKÚ to konštatujem už s pravdepodobnosťou, hraničiacou s istotou. Zabudnúť na elementárnu slušnosť a takto sa pachtiť za kreslom šéfa NKÚ, ktoré drží v sklade Fico, to ešte svet nevidel. Vlastne už vidí.

Ich  funkcionárske videnie sveta sa jasne prejavuje aj na rokovaniach o takzvanej pravicovej koalícii k voľbám do VÚC v bratislavskom kraji. Čudesnými bulharskými konštantami násobia a delia svoje požiadavky tak, aby im vychádzal taký počet mandátov, nad ktorým krútime hlavou.

Dlhé hodiny sa dokážu medzi sebou dohadovať len o tom, či pôjdu k Robertovi Ficovi na rokovanie o NKÚ alebo nie. Prezidentského kandidáta, ktorého Slovensku chceli ponúknuť, „hľadajú" už rok, mal byť v novembri, je apríl a stále ani ťuk.

Na tlačovú besedu o „zásadných" rokovaniach k VÚC zavolali novinárov už ikskrát a nikdy im nič poriadneho nepovedali. Zato sa im podarilo prizvať do takzvanej pravicovej koalície v bratislavskej župe orbánovcov z SMK a rozhádať sa naprieč Slovenskom medzi sebou, lebo raz sa chce so Smerom páriť krajská organizácia jednej strany, raz zasa krajská organizácia druhej strany.

Napriek tomu za seba môžem povedať, že Ľudová platforma nie je pre mňa takým sklamaním ako napríklad pre Radoslava Procházku, čerstvého odídenca z KDH. Som už dávno uzrozumený s tým, že títo presluhujúci politici nič z tej svojej starej výbavy oportunistov nezabudli a ničomu novému sa nenaučili: politika je o funkciách, funkcie sú o moci, moc je o peniazoch a peniaze patria, všakáno, nám straníkom a našim klanom.

Nové myšlienky, záujem krajiny, čestné a férové konanie - to sú veci, na ktoré za dvadsať rokov v politike už dávno zabudli.

Pýtam sa, ako sa s týmito obnosenými a pokrivenými ľudskými charaktermi dá poraziť Smer a budovať lepšie Slovensko. Zmeniť sa nedajú, spolupracovať sa s nimi dá len do chvíle, keď nevidia na korisť.

V Bratislave sme im odkázali, nech vypoklonkujú z koalície SMK, pretože SaS nebude asistovať pri tom, ako ťahajú orbánovštinu a nacionalizmus do slovenskej politiky. Rovnako ich upozorňujeme, že regionálne koalície so Smerom, o ktorých sa vadia, sú nemorálne. Tak uvidíme.

Aj toho ich kandidáta na NKÚ by sme prehltli, keby nad tým stál vyšší záujem. Je ho však stále ťažšie nájsť.  Narážame len na samé podrazy, farizejstvo, funkcionársku pahltnosť a zákulisné rozhovory s Ficom.

Potom sa čudujme, že Smer má stále stabilných 40 percent, aj keď ide krajina dole vodou! Róbert Fico si musí takúto opozíciu len pochvaľovať.

Keby sa to netýkalo nás všetkých, tak by sme sa na nich mohli znamenite zabávať. Ale takto je to, žiaľ, tragikomédia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?