Tak čo poviete dôchodcom, pán Fico?

Autor: Ľubomír Galko | 13.5.2013 o 0:15 | Karma článku: 24,95 | Prečítané:  10799x

"Otázka vymožiteľnosti práva je úzko spätá s finančnými zdrojmi. Nemá význam povedať, že zafinancujeme, zlepšíme a o dva tri roky bude všetko krajšie. Sú určité priority v krajine, a je ich veľa, v tom je zodpovednosť vlády, aby rozdelila financie tak, aby aspoň základné ciele boli naplnené," vyhlásil premiér na Národnom konvente o Európskej únii v Bratislave.

Dodal však, že pri súčasných zdrojoch nie je zlepšenie na úroveň vyspelých štátov v priebehu najbližších troch rokov možné. Financie by sa podľa neho dali získať len presunom z iných oblastí - ako príklady uviedol peniaze na podporu hospodárskeho rastu či sociálne programy. A teraz sa Ficova perfídnosť ukáže v plnej kráse:


"Ako právnik by som vedel veľmi presne povedať, čo treba urobiť, aby bola vymožiteľnosť práva lepšia, ale stojí to obrovské peniaze. Čo povieme dôchodcom? Že nebudú mať dôchodok 300 eur ale 240 na to, aby sudcovia mohli mať troch, štyroch alebo piatich asistentov?"

Dnes, keď je stav súdnictva a vymožiteľnosti práva na Slovensku aj jeho zásluhou tak tragicky zlý,  len skutočne bezcharakterný politik sa môže oháňať starosťou o dôchodcov.  Veď tento predseda vlády si seniorov berie ako štít, aby kryl svoju zjavnú neochotu urobiť poriadok v justícií, v polícii i na prokuratúre. To majú teraz deti a vnuci krivo pozerať na svojich starých rodičov, lebo Robert Fico povedal?

Čo je to za uvažovanie, že právnemu štátu bránia výdavky na penzie a sociálne dávky? Kompletne scestné.

Vraj by premiér Fico ako právnik vedel presne povedať, čo treba pre vymožiteľnosť práva robiť. Ale, samozrejme, nepovie. Tajnostkár. Tak ja vám to poviem.

Pokiaľ bude na Najvyššom súde sedieť človek so spochybnenou povesťou za jeho kamarátsky vzťah s dnes už odsúdeným narkobarónom a dílerom drog, pokiaľ bude na generálnej prokuratúre mútiť vodu vysoký žalobca s rovnako zničenou povesťou ako ten vysoký sudca, pokiaľ bude Ústavný súd poplatný moci, dovtedy bude vymožiteľnosť práva v takom stave, v akom je - v hroznom.

Ale aby som nezabudol na to najdôležitejšie. Pokiaľ budú na to všetko dozerať takí ľudia, ktorí vlastnou hlavou získali napríklad 40 špinavých miliónov, nebude lepšie. Veru nebude, pán doktor!

 

Mimochodom, ak predseda vlády kladie úmeru medzi vymožiteľnosť práva a výšku dôchodkov na Slovensku, tak treba pripomenúť:

Smerácky tunel Grandwood vo výške 21 miliónov eur = 1.800 asistentov

Darček vo forme stimulov pre MONDI a SAMSUNG v sume 45 miliónov eur = 3.700 asistentov

Luxusné aerotaxíky na MO za 10 miliónov eur = 850 asistentov

Nákup reklamných služieb pre Tipos za 4,8 milióna eur = 400 asistentov

Reklama predaja českých kaprov na Vianoce za 700.000 eur = 60 asistentov

„Vývoj" mobilného radiačného laboratória za 600.000 = 50 asistentov

A tak ďalej a tak podobne, nehovoriac u tuneloch prvej Ficovej vlády.  Napočítam tu tých asistentov aj 10.000, keď budem pokračovať. Veď ešte aj ten prenájom luxusnej audiny pre úradníkov alebo škandalózny nákup kvetov na ministerstve školstva v cene cca 10.000 eur by vydalo ročne na jedného asistenta.

Tak čo poviete dôchodcom, pán Fico?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?