Smerákom sme definitívne stopli 21 miliónov eur

Autor: Ľubomír Galko | 14.6.2013 o 10:50 | (upravené 14.6.2013 o 11:01) Karma článku: 24,91 | Prečítané:  8936x

Presnejšie povedané 21,3 milióna eur. Tento blog chcem venovať nášmu angažovanému radovému členovi strany, Jozefovi Venglovičovi zo Stropkova. On totiž  tento pripravovaný smerácky tunel odhalil, prvé nezrovnalosti overil a prišiel s nimi za nami do Bratislavy. Odviedol skvelú prácu.

Celá kauza „tunel Grandwood" je popísaná v mojich predchádzajúcich dvoch článkoch. Tu je prvý a tu je druhy. Zároveň aj na tomto linku je viacero informácii, vranovský Korzár sa venoval tomuto prípadu podrobne.

Heslovité zhrnutie :

-      Vláda Smeru sa rozhodla napumpovať pomocou investičných stimulov 21,3 milióna do neznamej sro-čky so základných imaním 5.000 eur, sídliacu v obyčajnom košickom paneláku

-      Firme podozrivo vyšlo v ústrety aj mesto pri uzatváraní zmluvy o predkupnom práve na pozemok za symbolickú cenu

-      Ukázalo sa prepojenie firmy na českú nadáciu Smer

-      Spoločnosť uviedla v žiadosti o stimuly viacero neprávd (o svojom zázemí, o potenciálnych dodávateľoch atď.)

-      Investíciu spochybnila aj agentúra Sario

-      Pred niekoľkými týždňami som podal na špeciálnu prokuratúru trestné oznámenie zo subvenčného podvodu

-      Minulý týždeň mi z prokuratúry oznámili, že prípad preveruje Národná kriminálna agentúra

-      Pred troma dňami sa objavila v Hospodárskych novinách informácia, že britská banka HSBC uviedla, že list, ktorým disponuje slovenská Tatrabanka a ktorým mala byť garantovaná 50-miliónova záruka banky HSBC pre Grandwood, je podvrh. Napriek tomu minister Malatinský čušal a akože stále niečo „preveroval"

 

Včera spoločnosť Grandwood oficiálne ministerstvu hospodárstva oznámila, že projekt drevárskej fabriky nezrealizuje.

Vyjadrujem nad týmto svoje uspokojenie, pretože od samého začiatku sme my v SaS tento projekt považovali na základe dostupných faktov za nevýhodný a obskúrny. Počínanie ľudí, ktorí stáli za ním, vyvolávalo  podozrenie z podvodu, a to bol dôvod, prečo som podal v tejto veci uvedené trestné oznámenie.

To, ako celá táto „investícia" v réžii smeráckej vlády prebiehala, považujeme za absolútnu nehoráznosť. Máme dôvodné podozrenie, že nešlo o náhodu, amaterizmus, ale o plánovanú akciu. Toto podozrenie umocňujú aj vyššie spomenuté informácie o prepojeniach medzi predstaviteľmi spoločnosti Grandwood a stranou Smer. Preto skutočnosť, že spoločnosť vycúvala z projektu, nič nemení na tom, že je nutné, aby celý prípad vyšetrila polícia.

Zároveň ale chcem oceniť prácu novinárov, ktorí sa tejto záležitosti venovali. Je totiž viac ako pravdepodobné, že pomohli spolu s našimi aktivitami zachrániť daňovým poplatníkom 21 miliónov eur pred smeráckymi pazúrmi.

A to tých „rozdávačov istôt" určite poriadne štve...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?