Hranice príčetnosti sa prešprintovali

Autor: Ľubomír Galko | 13.9.2013 o 8:17 | (upravené 14.9.2013 o 16:08) Karma článku: 28,39 | Prečítané:  6267x

Musím povedať, že som so záujmom očakával, či a ako sa vyrovná Zsolt Simon s tlakom zo strany celej ľudovej platformy, ktorý bol naňho vyvinutý v súvislosti s tým, že práve jeho, 30-ty podpis pod žiadosť o odvolanie Martina Glvača z funkcie ministra obrany, mi umožní túto žiadosť podať. Poslanec Simon neprekvapil a svoj podpis stiahol.

Minister Glváč mal ísť z hrušky dole už minimálne päťkrát a nie jeden. Tých dôvodov je od jeho nástupu na ministerský post už toľko, že u predchádzajúcich dvanástich ministrov dokopy sa toľko dôvodov nenazbieralo. Od nákupu brutálne predražených luxusných aerotaxikov, za 10 miliónov, bez tendra a od sprostredkovateľa, sídliaceho niekde v zubnej ambulancii, cez špekulatívny odpredaj ubytovne vopred vybranému uchádzačovi, prefíkaný prenájom vojenského podniku VOP Nováky vopred vybranému nájomcovi, objednanie pochybného a nepotrebného monitoringu u smeráckej exhovorkyne, k opätovnému znovunaštartovaniu smerákmi obľúbeného uzatvárania navýšených a predražených dodatkov na externé upratovanie a podobne.

Prvé „zdôvodnenie" Zsolta Simona, prečo vlastne sťahuje svoj podpis pod odvolanie Glvača, vraj od mimoriadnej schôdze k tunelovaniu vojenskej spravodajskej služby (VSS) počas prvej vlády Smeru sa nič nové neudialo - kríva na obe nohy.

Udialo sa a teda dosť veľa. Polícia napríklad začala trestné stíhanie vo veci tunelovania VSS. To znamená, že vyšetrovateľ už dospel - a zrejme pod tlakom verejnej dostupných informácií - k názoru, že skutok tunelovania VSS sa naozaj stal, zatiaľ však neobvinil žiadnu konkrétnu osobu. Napriek tomu Martin Glváč naďalej kryje zločin a hlavných podozrivých - vysokých dôstojníkov vojenského spravodajstva (VS) necháva vo svojich funkciách, kde môžu naďalej pohodlne mariť vyšetrovanie, likvidovať dôkazy a zahladzovať stopy. To je nonsens...

Inak, zaujímavé je, že som nedávno dostal informáciu, že sa v archíve VS vo veľkom vyťahujú dokumenty, prepisujú zmluvy, konkrétne mená osôb, čísla zmlúv, podmienky a podobne. Keď som sa pred pár dňami na to Martina Glváča na osobitnom kontrolnom výbore pre činnosť VS spýtal, odmietol na túto otázku odpovedať. Odmietol odpovedať dokonca aj na otázku, či sú takéto zásahy na VS v archíve technicky možné. De facto odmietol vyvrátiť tieto závažné informácie. Alebo ich vlastne takto potvrdil? Odpoveď nechám na čitateľa.

Uvedené podozrenia sú o to závažnejšie, keďže si vyšetrovateľ dodnes nevyžiadal všetky potrebné dokumenty (oných viac ako 2.000 listov), týkajúce sa tunelovania.

Ďalšie „malichernosti", ktoré vyplávali na povrch počas leta ako napríklad to, že :

-       vzťahovačný pomstychtivec Glváč dal okamžite stiahnuť z misie na Cypre a následne         vyhodiť z armády dovtedy vzorného, dlhé roky slúžiaceho vojaka, a to za jeho                   jeden kritický komentár na ministrovu adresu na facebooku (!)

-       nesvojprávny zbabelec Glváč nechal šikanovať mladé dievča - bývalú dôstojníčku               VSS, ktorá je v armáde dva, či tri roky, nechal ju vláčiť po celej republike, dokonca           ju nechal veliť bojovej čate vojakov, ktorí sa chystajú do Afganistanu, čím týchto             vojakov ohrozil na živote, pretože slečna nemá žiaden bojový výcvik, a to len preto,         lebo Mr.minister má pred svojimi (Kaliňákovými) tajnými naložené v gatiach (!)

-       špekulatívny kšeftár Glváč chcel opäť v tichosti otvoriť nákup o 150% predražených           masiek pre vojakov zo škandalózneho tendra ministerstva vnútra, ušitého na mieru           počas prvej smeráckej vlády (ach, zasa ten Kaliňák...), ktorý sme počas našej                   vlády zastavili a keby sme mu na to teraz nedošli, tak by tie masky naozaj aj                     nakúpil (!)

Všetky tieto nové skutočnosti som na začiatku leta Zsoltovi Simonovi osobne popísal a vysvetlil, vyzeralo to, že chápe, o čom hovorím. Vyžiadal si čas na rozmyslenie do septembra.

O to bizarnejšie bolo teraz druhé zdôvodnenie, pre ktoré stiahol svoj podpis: Kradne sa vraj všade, nielen na MO. Bez komentára.

Aby bolo jasné - nie som naivný. Prax hovorí, že ak idete odvolávať smeráckeho ministra, dosiahnete pravý opak. Zabetónujete ho vo funkcii a Fico ho nedá už preč (napr. pre „zdravotné" dôvody), ani keby to bola vyslovene škodná a bola by s ním nespokojnosť aj v samotnom Smere a uvažovali by tam o výmene. Napriek tomu som presvedčený, že odvolávanie tohto smeráckeho ministra bolo a je potrebné ako správne gesto v správny čas - ako gesto súčasti politickej hygieny a očisty na Slovensku. Pretože Martin Glváč tú pomyslenú hranicu únosnosti svojho konania nielenže prekročil, on ju niekoľkokrát prešprintoval.

Ubezpečujem vás, že kauze tunelovania VSS a aj ďalším smeráckym korupčným škandálom a podvodom, ktoré ešte len prídu, sa budem s dostatočnou razanciou venovať aj naďalej.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?