Keď netečú peniaze správnym Smerom

Autor: Ľubomír Galko | 8.12.2013 o 22:04 | (upravené 10.12.2013 o 23:52) Karma článku: 26,35 | Prečítané:  6342x

Pred pár dňami som oboznámil verejnosť s tým, že Martin Glváč nehoráznym a škandalóznym spôsobom začal mimo rozpočet liať peniaze do Vojenského spravodajstva /VS/ a poslanci Smeru ho v tom podporujú a kryjú. Inde tento „sociálny demokrat" zo Smeru taký kreatívny a radodajný nie je.

Súčasne s vyššie uvedeným Glváčovým kaskadérstvom vyplávala na povrch informácia, že v rámci tzv. "šetrenia" chcú potichu a bez pozornosti médií, či verejnosti zrušiť zásobovaciu základňu v Poprade. O zamestnanie malo prísť 150 zamestnancov. Títo zúfali ľudia skúšali všetko - nakoniec spísali petíciu. Martin Glváč sa im na ňu ani neunúval odpovedať. Až po medializácii táto základňa, ktorá je jediným útvarom v podtatranskom regióne, schopným zabezpečiť pomoc pri záplavách, požiaroch a živelných pohromách, dostala prísľub od ministra, že zrušenie ešte prehodnotí.

Minulý týždeň tak aj urobil, základňu navštívil a rozhodol, že ju zatiaľ nezruší a prepustená bude „len" tretina zamestnancov.

Inak, podľa informácii od zamestnancov, stretnutie prebehlo mimoriadne „sociálne a ústretovo". Najprv sa chcel Martin Glváč stretnúť len s jedným človekom, ako so zástupcom všetkých zamestnancov, nakoniec mohli byť piati, ale hneď na začiatku ich arogantne zrušil  s tým, že „na nich má len 10 minút (!) času, a potom vyše hodinu oddychoval v miestnej Kolibe.

Rokovanie prebehlo zhruba tak, že zamestnancov po krátkej dobe zrušil, odrecitoval im svoj monológ, ktorý systémom „howg" ukončil a odplachtil na tlačovú besedu, kde klamal ako najatý. Jedna zo zamestnankýň mala z tohto „rokovania" so svojim ministrom, ktorý by ju mal zastupovať, tak úžasný zážitok, že po ňom údajne skolabovala.

Preto som presvedčený, že ústupok Glváča je len v mediálnom prevalení sa jeho úmyslov a damoklov meč nad základňou ako takou zostal visieť naďalej.

Snahy o zrušenie tejto základne existujú už dlhé roky. Doteraz sa tomu vždy ubránila. Vrabce čvirikajú, že sú za tým určití vysokopostavení vojenskí hodnostári, dnes už vo výsluhovom dôchodku. A taktiež tie vrabce čvirikajú, že o vysporiadané pozemky a o predmetný objekt je v istých kruhoch eminentný záujem. Aká to náhoda, že sa to v tichosti skoro podarilo práve teraz, keď rezort vedie žonglér s pozemkami...

No a ešte druhé vrabce, priamo z Nemšovej, kde by sa mali Popradčania do druhej zásobovacej základne presunúť, tak tie čvirikajú o nejakých politických ambíciách bývalého profesionálneho vojenského hodnostára, ktorý sa snaží o o zvolenie za primátora Nemšovej. V predchádzajúcich voľbách neuspel a dostal šeredný výprask, takže ak by Poprad teraz zrušili, vzniklo by v Nemšovej zrejme aj minimálne 100 nových pracovných miest (nie je predpoklad, že by sa Popradčania do Nemšovej presťahovali), čo by vo volebnej kampani pána bývalého vojaka a budúceho primátora mohlo už celkom slušne pomôcť...

Pritom vojenským tajným navýšil minister rozpočet. Prečo zásobovaciu základňu, ktorej prínos pre občanov Slovenska oproti prínosu špiónov je určite väčší, chcel zlikvidovať a tajných „našrotoval" peniazmi? Lebo z tejto základne v Poprade neodtekajú peniaze tým "správnym Smerom" a z VS cez utajené nákupy áno?

Aby bolo jasné. Nespochybňujem rušenie pozícii v rezorte, ktoré sa serióznou analýzou ukážu ako nadbytočné, šetriť treba. Avšak zrušenie celej základne a utajený spôsob, akým to Martin Glváč robí, navyše v čase, keď doslova leje peniaze svojim tajným, spochybňujem.

Informácie o toku štátnych peňazí do VS sú už natoľko neprehľadné, že je čas odtajniť aspoň ich časť. Ľudí by malo zaujímať, čo vlastne spravodajstvo robí, že potrebuje toľko peňazí. Čo také nenormálne ohľadom ochrany, obrany a suverenity štátu urobili?

Vojaci na práporoch chodia dotrhaní a majú prázdne sklady. Stačí sa ísť pozrieť na ľubovoľný útvar. A VS za Glváča spotrebúva stále viac a viac peňazí. Martin Glváč nezastupuje záujmy vojakov Ozbrojených síl a nezastupuje ani záujmy verejnosti, občanov Slovenska. Zastupuje len úzke záujmy svojich politických a straníckych mecenášov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?