Kaliňák drží zlo okolo pása

Autor: Ľubomír Galko | 12.1.2014 o 20:09 | (upravené 14.1.2014 o 15:11) Karma článku: 24,99 | Prečítané:  8092x

Médiami prebehla ďalšia šokujúca sprava. Robert Kaliňák aj polícia majú údajne k dispozícii zoznam osôb, ktoré si rozdelili peniaze z hyperzlodejiny prvej Ficovej vlády - z predaja emisii. Mala ho vypracovať švajčiarska polícia. A existenciu tohto zoznamu taja.

Štát prerobil v obchode so spoločnosťou Interblue Group zhruba 47 miliónov eur, čo je dostatočne vysoká suma na to, aby sa za tento škandál vyvodila trestnoprávna zodpovednosť. Napriek tomu slovenská polícia pod kuratelou špeciálnej prokuratúry nedávno dospela k absurdnému názoru, že uvedené nebolo trestným činom (!)

Následne sa zjavil tento závažný článok. Preto som ministra vnútra požiadal o potvrdenie alebo vyvrátenie tohto faktu. Jednoduchá výzva z mojej strany a preto som očakával aj jednoduchú odpoveď.

Áno / Nie.

Existuje / Neexistuje.

 

Reakcia ministerstva vnútra /MV/ prostredníctvom médií prišla okamžite. Avšak bolo to klasické zahmlievanie a odbočovanie od témy. Napriek tomu, že moja požiadavka bola jasná a výzva úplne jednoduchá, nikto nič nevyvrátil. Napisali kopu omáčky, ale k meritu veci sa nevyjadrili. Ako keby to vyvrátiť nemohli a potvrdiť to evidentne nechcú. Veď posúďte sami.

"Pán poslanec Galko si počas obdobia, ktoré je v politike, nevšimol, že dozor nad vyšetrovaním polície má v tomto štáte prokuratúra. Tá na rozdiel od iných krajín pracuje nezávisle. Po sťažnosti jednej zo strán sporu (ministerstva životného prostredia) sa s rozhodnutím vyšetrovateľa, ktorý v tomto prípade rozhodol o zastavení trestného stíhania, stotožnila aj špeciálna prokuratúra. Kauza emisií sa vyšetruje už od decembra 2009. Ak si pán Galko myslí, že ministri takýmto zoznamom disponujú, prečo ho ako minister obrany predchádzajúcej vlády nezverejnil on sám alebo prečo o zverejnenie takéhoto zoznamu nežiadal aj vtedajšieho ministra vnútra," uviedlo tlačové oddelenie rezortu vnútra.

 

Pripomína mi to situáciu okolo člena podsvetia Jozefa Draga. Tam sa tiež pri otázkach, ako je to s jeho prijatím do Policajného zboru, odpovedalo zo strany MV a Roberta Kaliňáka na všetko možné, len nie na položené otázky. A bolo jedno, či ich kládli novinári, prokuratúra alebo niekto iný. Až po veľmi dlhej dobe, keď už akékoľvek zatĺkanie nebolo možné, tak sa vyšlo s pravdou von.

V podobnom duchu a podobným štýlom odpovedá aj náš čerstvý katolík a kandidát na prezidenta Robert Fico na otázku, či bol v konšpiračnom byte, popisovanom v Gorile - áno alebo nie?

Ako vidno, smeráci sú si v tomto zahmlievaní a vyhýbaní sa odpovediam na nepríjemné otázky dosť výrazne podobní, alebo majú jednotný manuál.

Budem sa opätovne pýtať na tieto záležitosti, tentoraz na rokovaní brannobezpečnostného výboru Národnej rady za prítomnosti  ministra vnútra Kaliňáka a o výsledku budem slovenskú verejnosť informovať. Ak totiž takýto zoznam ľudí, ktorí sa napakovali z predaja emisii počas prvej Ficovej vlády naozaj existuje a je dnes používaný na držanie určitých vplyvných ľudí za ich citlivé časti tela, tak máme obdobie mečiarizmu definitívne späť. A s ním aj mafiánske praktiky.

 

------------------------------

Doplnené 14.1.2014

V sobotu sa veľký vodca v monológu relácie RTVS Sobotné dialógy nechal počuť, že ak takéto informácie majú, "pustia ich von". Včera pre agentúru SITA polícia potvrdila, že od švajčiarskych vyšetrovateľov dostala kópie bankových výpisov a príkazov na prevod peňazí z účtov garážovej firmy Interblue Group. Existenciu zoznamu tým potvrdila.

Mr. kandidát je na ťahu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?