Dajú Jahnátek alebo Čaplovič zostreliť civilné lietadlo?

Autor: Ľubomír Galko | 29.1.2014 o 23:39 | (upravené 30.1.2014 o 0:12) Karma článku: 18,27 | Prečítané:  2856x

To dnes nikto nevie. Ale taká možnosť sa blíži. Až do takejto absurdity to doviedla pohodlnosť (alebo diletantstvo?) ministra obrany vlády istôt pre občanov. Veď posúďte sami.

Dnes majú oprávnenie vydať pokyn na zostrelenie civilného lietadla, ktoré naruší vzdušný priestor SR, počas neprítomnosti  ministra obrany minister vnútra, minister spravodlivosti a minister dopravy. Včera prišiel Martin Glváč do NR SR s „geniálnym nápadom"  rozšíriť tento okruh osôb o všetkých ministrov, teda aj o tých, ktorí vzhľadom na závažnosť otázky zostrelenia civilného lietadla absolútne na to nie sú vhodní.

Napriek mojim výhradám poslanci Smeru v prvom čítaní schválili, že napríklad aj minister kultúry alebo minister financií alebo iní ministri budú môcť urobiť takéto závažné a citlivé rozhodnutie. Aj pán minister Čaplovič alebo Richter budú môcť v prípade potreby riadiť zásah proti potvrdenému narušiteľovi v rámci systému ochrany vzdušného priestoru RENEGÁT...

Keby som chcel byť sarkastický, tak by som povedal, že by som možno pochopil ešte tak poverenie na zostrelenie práškovacieho lietadla, letiaceho nad Komjaticami, pre pána profesora Jahnátka. Ale do tejto problematiky žarty nepatria.

Minister Glváč takto hazarduje s majetkom a životmi občanov Slovenska.

Neviem, či túto novelu pán minister vlády istôt pre občanov vymyslel sám, alebo mu ju poradil niekto z jeho poradcov. Predpokladám, že vojak mu to  určite neporadil, lebo ak áno, mal by ho urýchlene vyzliecť z uniformy.

Martin Glváč argumentoval aplikačnou praxou. Som presvedčený, že pravý dôvod je jediný. Mal problém ísť v lete vo vyhradenom termíne na dovolenku, lebo zostávajúci traja ministri, ktorí majú dnes oprávnenie na toto závažné rozhodnutie, mali naplánovaný ten istý termín ako on.

A jemu sa nechcelo ísť na dovolenku trebárs v septembri.

Mne sa to mimochodom tiež inak stalo, že v čase, kedy som mal ísť oddychovať, bol mimo územia SR aj minister vnútra aj minister dopravy aj ministerka spravodlivosti, takže som si musel dovolenku presunúť. A spravil som to. Nevidím dôvod, prečo by rovnako nemal konať súčasný minister obrany a prečo do parlamentu namiesto toho predkladá takéto účelové a nebezpečné nezmysly.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?