RTVS ovládla plazivá normalizácia

Autor: Ľubomír Galko | 13.2.2014 o 16:43 | (upravené 16.2.2014 o 14:23) Karma článku: 26,81 | Prečítané:  5490x

Ľudia sa ma často pýtajú: „Prečo nejdeš s tým Glváčom alebo Kaliňákom do diskusie? Veď sa im postav zoči - voči. Veď sú to tvoje témy, ktorým sa venuješ." Áno, musím súhlasiť. Sú to moje témy -  kauza tunelovania VSS, kauza zamestnávania mafiána Draga v radoch polície, vraj „ukončenie" MOKYSu, pokútne zvyšovanie rozpočtu pre tajné služby, ale napríklad aj kauza emisie, či násilie v nitrianskom bare Mariatchi. Angažujem sa v nich, interpelujem ministrov, zvolávam mimoriadne schôdze výborov, organizujem tlačové besedy, píšem blogy, predkladám návrhy uznesení aj zmeny zákonov.

Taktiež sa ma ľudia pýtajú aj na Richarda Sulíka:  Prečo nejde do debaty s premiérom Ficom alebo ministrom financií Kažimírom? Musím týmto nespokojným koncesionárom vysvetľovať,  že ani ja ani Richard nie sme na takéto diskusie, žiaľ, pozvaní.

Nedávny prieskum agentúry NEWTON Media v plnej nahote odhalil smutné svedectvo tohto volebného obdobia. Jeho výsledky sú zúfalé - verejnoprávna Slovenská televízia (STV) sa správa ako slúžka Smeru. Ale nielen to. Vytvára aj falošný obraz reality, akoby jedinými opozičnými silami boli strany a predstavitelia Ľudovej platformy. Tí totiž so smerákmi pravidelne diskutujú.

STV nie je opäť slušná televízia a jej vedenie sa opäť nespráva ako slušné vedenie. Už aj vrabce čvirikajú, že skutočný „veliteľ" RTVS sedí na Úrade vlády.  Ten riadi „politické" vysielanie verejnoprávnej STV, ten bráni „vstupu" predstaviteľov SaS, OĽaNO a NOVA do politických diskusií a vyberá pre smerákov „vhodných" opozičných (sparing)partnerov. Chcete dôkaz? Od volieb boli v diskusii v RTVS Fico so Sulikom,  Fico s Matovičom, Glváč alebo Kaliňák so mnou, Kaliňák s Lipšicom presne NULAkrát!!!

Rozdiel medzi súčasným Mikovým vedením RTVS a smutne slávnym Kubišovým vedením STV z čias Mečiara je len v sofistikovanosti, s akou obaja urobili z verejnoprávnosti lokaja vládnej moci. Stupídne transparentnú normalizáciu nahrádza plazivá normalizácia.

Minulý týždeň predstavitelia OĽaNO, SaS a NOVA  zorganizovali tlačovú besedu, na ktorej poukázali na tieto skutočnosti a vyzvali vedenie STV, aby s týmito praktikami prestalo. Výsledok bol famózny. Do sobotňajšej diskusnej relácie SRo zasadol k ministrovi Kaliňákovi Béla Bugár a v nedeľu do STV Ján Fígeľ. Obaja z Ľudovej platformy.

Diskutovalo sa o policajnom zlyhaní v Nitre a o emisnom podvode. Pritom aktivity pánov Bugára a Fígeľa v súvislosti s týmito témami sa dovtedy limitne blížili k nule.

Tak s napätím očakávam, aké bude obsadenie politických diskusií tento víkend. Som predsa tiež koncesionár.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?