Keď KDH a Smer pred pravdou zabuchnú dvere

Autor: Ľubomír Galko | 11.3.2014 o 20:31 | (upravené 11.3.2014 o 22:14) Karma článku: 28,36 | Prečítané:  6326x

Na KDH sa spustili splašky odsúdenia. Za spojenectvo so Smerom pri „očiste" súdnictva a zakotveniu ochrany manželstva jedného muža a jednej ženy v ústave. Farizejstvo, kolaborácia, podraz, zrada, špinavý obchod a pod. Toto všetko sa leje na kresťanských demokratov. Oni sa bránia, vraj im ide o spravodlivosť, o štát. Ale takto v chvate, bez diskusie, pred prezidentskými voľbami a dokonca mimo vlastnej Ľudovej platformy sa žiadne mravné  rozhodnutie nerobí. Takto sa miesi budúce vládnutie.

Zbližovanie KDH a Smeru sa však deje  aj na tých menej viditeľných úrovniach. Dodnes si pamätám, ako po úprimnej výpovedi bývalého zástupcu VSS a dlhoročného spravodajského dôstojníka Vladimíra Suchodolinského na osobitnom kontrolnom výbore pre činnosť vojenského spravodajstva k tunelovaniu vojenskej tajnej služby nastalo zdesené ticho. Zhrozený poslanec Marián Kvasnička z KDH mi pošepkal: "Je to hnus.". Podpis pod odvolanie ministra Glváča mi však neskôr nedal. Odhadujem, že mu to kádehácki matadori nedovolili.

Nedávno sa zjavila šokujúca správa, že Robert Fico bol údajne vopred informovaný o pripravovanej krádeži emisií. SME zverejnilo aj konkrétne číslo spravodajskej informácie SIS z tých čias. Poslanec OĽaNO  Branislav Škripek sa okamžite pokúsil zvolať mimoriadne rokovanie výboru na kontrolu SIS. Tak by konal každý zodpovedný opozičný poslanec. Už iste tušíte, kto jeho úsilie zmaril. Poslanci Smeru s poslancami KDH pred pravdou zabuchli dvere.

No a potom sú tu také úplne zjavné zbratania -  koalície KDH so Smerom vo voľbách do VÚC v nitrianskombanskobystrickom kraji.

Situácia dnes vyzerá tak, že KDH sa síce všemožne snaží  zbližovanie so Smerom zamaskovať a pozorovatelia sa snažia toto nešikovné predstieranie demaskovať. Je to legitímna debata v záujme voličov. Tí by mali vedieť, koho v skutočnosti volia a akému „diabolskému" plánu dávajú voľbou KDH zelenú.

Osobne sa prikláňam k tomu, že vláda so Smerom je v plánoch KDH na prvom mieste, ale zároveň chce strana maximalizovať svoje preferencie ako opozičná strana. Je to typická pragmatika ostrieľaných matadorov, ktorí sú už za tie roky bez škrupúľ.

Ak kolaboráciu KDH so Smerom doženieme do dôsledku, potom to isté KDH stratilo morálne oprávnenie obsadzovať parlamentné posty, ktoré mu pripadli ako opozičnej strane: podpredseda NR SR (poslanec KDH Ján Figeľ), predseda hospodárskeho výboru (poslanec KDH Ján Hudacký), ale najmä predseda výboru na kontrolu SIS (poslanec KDH Pavol Abrhan).  Slovom, spôsobilosť KDH účinne pozerať Smeru na prsty je zásadne spochybnená. Ich vlastným konaním.

Samozrejme, nepredpokladám, že by sa po moci a funkciách bažiace KDH parlamentných postov zrieklo. To by bola samovražda. Ale hovoriť o tom verejne môžem. Zvlášť, keď nám prezidentský kandidát Pavol Hrušovský z billboardov oznamuje, že on je voľbou pravice.

Tak to ani náhodou.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?