O ďalší závažný dôvod viac nevoliť Roberta Fica

Autor: Ľubomír Galko | 26.3.2014 o 23:25 | (upravené 26.3.2014 o 23:40) Karma článku: 21,03 | Prečítané:  4197x

Už toho zaznelo mnoho. O koncentrácii moci jednej strany. O snahe úteku pred zodpovednosťou do prezidentského paláca. O snahe získať imunitu pre seba aj svojich spolupáchateľov. Ponúkam vám ďalší, mimoriadne závažný dôvod, prečo je dôležité, aby sa Robert Fico nestal prezidentom SR.

Tým dôvodom je jeho nástupca v kresle predsedu vlády. Nenahovárajme si, že kocky nie sú hodené, rozumej, že budúce fleky nie sú už rozdelené. Dobre informované zdroje z prostredia Smeru hovoria, že Pavol Paška má byť po zvolení Roberta Fica za prezidenta predsedom Smeru a Robert Kaliňák premiérom. Včerajšia inscenácia nastúpenej vrcholovej smeráckej úderky, z ktorej sa akože po 29.3.2014 vyberie nový predseda vlády, slúžila len na oklamanie nepriateľa. O tomto fleku je už totiž dávno rozhodnuté.

Už nominácia Roberta Kaliňáka za ministra vnútra bola výsmechom všetkým jeho obetiam. Hedvigou Malinovou počnúc a tými ostatnými končiac. Ja totiž neverím v účinok očistných hrubých čiar za minulosťou. Gauner vždy zostane len gaunerom, nech by si akokoľvek pristrihol briadku, nasadil prívetivú tvár a usmieval sa do kamier. Robert Kaliňák posadil do kresla šéfa NBÚ Jozefa Magalu - človeka, ktorý svojho času „utopil" Gorilu. Do pozície policajného prezidenta nominoval Tibora Gašpara, ktorý ju „utopil" spolu s ním. O ďalších jeho nomináciách vysokých policajných dôstojníkov radšej pomlčím.

Denno-denne sme svedkami, čo tento morálne pokrivený človek vyvádza v kresle ministra vnútra. Z predstavy jeho povýšenia do kresla predsedu vlády, najmocnejšieho muža Slovenska, ktorý má pod sebou napríklad SIS,  nás musí všetkých mraziť. Stačí, keď sledujeme, čo vyvádza teraz, keď má pod sebou niekoľko príslušníkov "supertajného" (až tak tajného, že o ňom všetci vedia) Odboru špecializovaných služieb (bývalého Odboru zvláštnych operatívnych činností), ktorý zaplienil kriminálnikmi.

Skúsenosti nám denno-denne potvrdzujú, že v čase, keď vládnu Slovensku postkomunisti a postsocialisti typu Mečiar a Fico, sú útoky na osobné slobody významné citeľnejšie ako inokedy. Vtedy je tolerancia vládnej moci voči vyčíňaniu represívnych zložiek (polície) výrazne väčšia, a preto si tieto voči civilnému obyvateľstvu aj fakticky viac dovoľujú. Dvojnásobne to platí počas tohto volebného obdobia, keď policajtom šéfuje Robert Kaliňák.

Streľba na nevinných študentov (o ktorej bude ešte reč na konci tohto článku), prenasledovanie investigatívnych novinárov, nekonanie alebo laxné konanie voči extrémistom je sprevádzané až fanatickým zakrývaním chýb a ochranou chybujúcich policajtov. K tomu paranoidné monitorovanie svojich podriadených skrytými kamerami v šatniach, odoberanie spisov vyšetrovateľom, ktorí sa pri vyšetrovaní daňových podvodov nebezpečne priblížia k mecenášom Smeru. Je toho oveľa viac, s čím sme sa za tie dva roky v tomto smere stretli a nedá sa tu všetko z priestorových dôvodov vymenovať.

Dnes sa však o mimoriadne závažnej záležitosti informovala TV JOJ a súvisí s vyššie spomenutou streľbou na študentov a s nechutným ponižovaním jedného nevinného dievčaťa. Každému, kto by len na chvíľu chcel uvažovať nad tým, že „veď je to jedno, kto bude prezidentom" alebo „aspoň sa Smer oslabí, ak bude zvolený Fico" a každému, kto by bol preto ochotný posunúť Fica do prezidentského paláca  a Kaliňáka, ktorý takýchto policajtov bráni a drží nad nimi záštitu,  do kresla premiéra, nech si pozrie prvú reportáž s názvom „Zvláštne vyšetrovanie" na nasledujúcom linku.

Amorálne, otrasné, zvrátené.

Spravím to, čo mi svedomie a povinnosť kážu a zvolám s  kolegami z opozície mimoriadny branno-bezpečnostný výbor, kde bude Kaliňák vysvetľovať. Už dnes však viem, ako rokovanie výboru dopadne. To, čo je vidno v predmetnej reportáži, je podľa môjho názoru zneužitie právomoci verejného činiteľa, krivá výpoveď, ničenie dôkazov, zahladzovanie trestného činu. Ako vyšité.

V sobotu pôjdem voliť. Nielen za Kisku a proti Ficovi. Ale aj proti Kaliňákovi. A za slušnú krajinu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?