Alternatíva voči Ficovi existuje

Autor: Ľubomír Galko | 7.12.2014 o 20:05 | (upravené 7.12.2014 o 20:59) Karma článku: 14,17 | Prečítané:  11465x

Premiér sprosto vydiera občanov Slovenska. Straší ich demisiou. Tvrdí, že on a jeho partaj sú nenahraditeľní. Že ak by to v júni položili, tak Slovensko zachváti chaos. Do toho nenápadne vsunie vymyslenú 70%-nú hrozbu veľkého vojenského konfliktu na Ukrajine a pre Slovensko z toho vyplývajúce dôsledky. A hrozí ľuďom, že ak naďalej budú protestovať na námestiach, veľký ON to (podanie demisie) naozaj uskutoční. Naozaj neexistuje alternatíva?

Niektorí novinári ich nazývajú „Mladé pušky“. Celkom milé. Igor Matovič, Richard Sulík, Alojz Hlina, Daniel Lipšic. Nie sú až tak úplne služobne mladí, minimálne Daniel Lipšic nie, je v politike už dosť dlhý čas. Navyše, každý jeden z nich má určite svoje chyby. A každému z nich môžeme viaceré veci zazlievať alebo mu ich vyčítať.  V čom sú však voči iným „opozičným“ politikom iní, je to, že nie sú korupční. Oni nie – ani ich strany nie. Môžu si trúfnuť sa na to námestie pred ľudí postaviť.

Viete si predstaviť, že by sa na tribúnu šiel postaviť napr. Ivan „CT-čkár“ Uhliarik z KDH? Alebo Radoslav „Pol na pol“ Procházka zo Siete? Alebo jeho čerstvá akvizícia Martin „MOKYS“ Fedor? Alebo niektorí iní? Viete si predstaviť, že by títo akože opoziční politici zvolávali ľudí na demonštrácie proti korupcii? Ja osobne si to neviem predstaviť.

Reálne preferencie strán, ktoré štyri strany vyššie spomenutých organizátorov protestov Igora Matoviča, Richarda Sulíka, Alojza Hlinu a Daniela Lipšica a aj ich osobný výtlak v sumáre  teraz predstavujú, odhadujem na úrovni cca 20%. Trocha sa prieskumom venujem, takže mám na mysli reálne čísla, nie niektoré zaplatené pofidérne prieskumy. A sú to súčasné preferencie. Ktoré môžu (a môj odhad je, že ešte aj budú) naďalej rásť.

Alternatíva voči Ficovi určite existuje. Hneď dve alternatívy existujú.

1) Prvá alternatíva je úradnícka vláda odborníkov, ktorú by vymenoval po demisii Roberta Fica a jeho partaje prezident. Na určitý čas – až do predčasných volieb. Každá iná vláda ako Ficova bude určite lepšia. Minimálne bude menej kradnúť. Dnes, keď je každý, každučičký deň odhalený ďalší a ďalší smerácky škandál, ďalšie rozkrádačky v miliónoch eur, bude pád Ficovej vlády pre Slovensko doslova vykúpením

2) Druhá alternatíva je hocičo iné ako Ficova vláda, čo by ponúkli tie „Mladé pušky“, o ktorých sa naši excelentní politológovia typu Horský vyjadrujú s takým dešpektom. Vedia veľmi dobre, prečo sa ich snažia marginalizovať.

Neviem, akými odborníkmi disponuje NOVA a aj strana Občania Alojza Hlinu sa ešte  len formuje, tak si pomôžem len pár menami z OĽaNO Igora Matoviča a pár menami našej SaS Richarda Sulíka. Skúsme si povedať zopár príkladov.

Myslíte si, že by napríklad taký Martin Fecko alebo Ján Mičovský z OĽaNO boli horší alebo lepší ministri pôdohospodárstva ako Ľubomír Jahnátek?

Myslíte si, že by napríklad taký Jozef Mihál z SaS bol horší alebo lepší minister práce a sociálnych vecí ako Ján Richter?

Myslíte si, že by napríklad taký ochranár Mikuláš Huba, ktorého do politiky priviedol Igor Matovič, bol horší alebo lepší minister životného prostredia ako Peter Žiga?

Alebo že by napríklad taký Richard Sulík bol horší alebo lepší minister financií ako Peter Kažimír?

Myslíte, že by vyššie spomenutí štyria protagonisti nedokázali zabezpečiť lepšieho nominanta na post ministra dopravy ako je smerácky jachtár Ján Počiatek?

Kto to zabezpečuje tú pomyslenú stabilitu na Slovensku? Kaliňák? Glváč? Veď oni na tých silových ministerstvách kšeftujú a nie zabezpečujú stabilitu. Nenašli by sme lepších?

A takto by sme mohli prechádzať post po poste. Komplet celú vládu. Som presvedčený, že vyššie spomenutí štyria politici by dokázali dotiahnuť do exekutívy na najvyššie posty čestnejších a aj odborne zdatnejších ľudí, ako sú tam teraz. Kľudne aj z radov nestraníkov – spoločensky uznávaných autorít.

Súhlasím, že v jednom by nastal problém. Vyššie spomenutí štyria „uliční revolucionári“ určite nedisponujú tisícami straníkov, ktorí čakajú  na to, aby boli uprataní kde-kade po úradoch a štátnych podnikoch. Čo je výborné – konečne by sa tieto miesta obsadzovali na základe výberových konaní a politické nominácie by šli postupne tam, kam patria, teda do čerta.

A takisto títo štyria organizátori protestov nedisponujú na seba nalepenými všelijakými Širokými, Pórmi, Brhelmi, Výbohmi, Pentami, J&T, Doprastavmi a podobne. Čo je, samozrejme, tiež výborné – konečne by sa robili normálne verejné súťaže a nie súťaže ušité niekomu na mieru.

Takže je absolútne žiaduce a absolútne správne povedať Robertovi Ficovi a celej tej zlodejskej chamradi okolo neho, že strašiť sa nenecháme. Ak chce dať demisiu, nech ju dá. Svet sa nezrúti. Práve naopak, môže byť len lepšie. Povieme mu to, a som presvedčený, že dostatočne nahlas, v stredu, 10.12.2014 o 17:00 na Námestí SNP v Bratislave. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?