Vianočný hriech súdružiek Tomanovej a Vaľovej

Autor: Ľubomír Galko | 10.12.2015 o 16:21 | (upravené 10.12.2015 o 16:32) Karma článku: 18,83 | Prečítané:  7422x

Musím povedať, že toto je výnimočný blog. Spravidla píšem o iných témach. Navyše, podobným kreatúram, o akých bude reč, som zvyknutý venovať maximálne status na sociálnej sieti alebo faktickú poznámku v parlamente. 

Ale spravím výnimku, lebo deti sa zneužívať nemajú.

V stredu večer sme mali v parlamente milé predstavenie. Prišli nám zavinšovať a zaspievať až z ďalekého Humenného. Folklórny súbor Chemlon nám pripravil pekný zážitok. Všetci poslanci sme „čubrneli“, ako krásne nielen dospelí, ale aj malé dievčence spievajú.

Zrazu, už ku koncu predstavenia, pristúpilo k mikrofónu malé dievčatko, ktoré predtým odspievalo niekoľko prekrásnych piesní a zavinšovalo poslancom všetko najlepšie s tým, že „tohto veľkého anjelika chceme darovať predsedovi NR SR pánovi Pellegrinimu“. Zaznel potlesk, smerácki poslanci tlieskali o dušu. Zdvihol som obočie, ale hovorím si, ok. Veľmi sa to síce nehodí, ale vystúpenie súboru zrejme vybavovala pani poslankyňa Smeru-SD Vaľová, tak sa chcela takýmto „neokatým“ spôsobom predsedovi parlamentu a svojmu straníckemu kolegovi revanšovať za to, že jej to dovolil. Lenže dievčatko neodchádzalo, počkalo, pokiaľ potlesk doznel a do mikrofónu nám zvučným hláskom oznámilo : „A tohto druhého veľkého anjelika sme doniesli ujovi Ficovi“. Fakt, toto povedalo. Sálou zaznel smiech zmiešaný s už menším potleskom a ja som zdvihol obočie po druhý krát úprimne veriac, že toto faux pas bude jediné. Ujo Fico ani nikto z vlády, samozrejme, v sále nesedel, zrejme chránili Slovensko.

Žiaľ, mýlil som sa. Smiech a potlesk prestal a zaznel zvonivý hlások po tretíkrát : „A tohto tretieho anjelika darujeme tete Tomanovej, za to, že sa o nás stará a že nás ochraňuje...“.

Nesmial sa už nikto a aj smerácky potlesk bol len veľmi symbolický. Zrejme aj niektorí poslanci Smeru dokážu rozlíšiť vtieranie sa do priazne na hranici prijateľnosti od úplného suterénu.

 

Odchádzal som znechutený a mnohí kolegovia so mnou. Viete, možno sa to niekomu bude zdať malicherné, ale ja z duše neznášam, keď sa takto zneužívajú deti. Predstavil som si svoje dcéry, keď boli v tomto veku, že by ich niekto takto doslova použil na obdarovanie a velebenie trebárs Mečiara a Lexu. Prišlo mi zle. Všetci vieme, akým spôsobom a prečo sa pani Tomanová stala ombudsmankou, že túto novú funkciu dostala ako vykúrenú trafiku a hneď pri štarte sa vďaka smeráckej chobotnici táto funkcia devalvovala. Práve preto mohla mať v sebe aspoň trocha chochmesu a vytĺcť túto  stupiditu v čase prípravy svojej kolegyni Vaľovej z hlavy.

Jediný, kto odchádzal zo sály s rozžiareným úsmevom, bola, samozrejme, poslankyňa Vaľová. Provinčný vulgárny nevkus opäť zabodoval.

Keď som ešte nebol v politike, napísal som o Jane Vaľovej blog. Označil som ju v ňom za zlodejku, lebo aj so svojou kamoškou Tomanovou cez svoju neziskovku doslova šafárila s dotáciami, ktoré boli pôvodne určené na liečbu drogovo závislých ľudí. Pred niekoľkými týždňami mi to v parlamente pripomenula a žiadala ospravedlnenie, tak som jej povedal, že na svojich slovách trvám.

Dnes k nim pridávam, že svojou agitačnou prácou dobieha aj machrov z Komsomolu. 

P.S. Žiaľ, je taká doba, že ako rodičia musíme chrániť svoje deti ani nie tak pred sexuálnymi deviantmi, ale pred deviantnými politikmi. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bratislavský Aupark mení majiteľa. Cena prekoná všetky rekordy

Realitný obchod desaťročia je pred finalizáciou.

Komentár Branislava Benčata

Haščák nie je Penta? Nebláznite

Partneri počkali, kým sa boss stiahne potupne.


Už ste čítali?