Most do Ficovej vlády zapadol

Autor: Ľubomír Galko | 11.4.2016 o 9:59 | Karma článku: 11,83 | Prečítané:  3604x

Ak sa k niekomu po týchto voľbách upierali zraky antismeráckych voličov pravice, ktorí sú presvedčení, že mnohí predstavitelia Smeru a ich nominanti patria do úplne iného zariadenia ako je Úrad vlády,bola to podpredsedníčka Mostu.

Bola to Lucia Žitňanská. O Bélovi Bugárovi si totiž ilúzie nerobili. Pani Žitňanská ich však zradila. Nielen, že vzniku súčasnej vlády nezabránila, ale zlyhala aj pri kreovaní tejto „vlády národného podvodu“ a šokujúca vládna koalícia s ešte šokujúcejším obsadením (Robert Fico – premiér, Robert Kaliňák – minister vnútra) je na svete, dokonca s jej osobnou účasťou.

 

Nech sa to znova vyšetrí

Vyšetrovanie údajných vážnych podvodov pri vratkách DPH Ladislava Bašternáka - suseda a priateľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý prenajíma byt premiérovi Robertovi Ficovi, stopila polícia pod vedením Roberta Kaliňáka. 

Lucia Žitňanská povedala „nech sa to znova vyšetrí“. Na otázku, či dôveruje Robertovi Kaliňákovi a či môže byť ministrom v novej vláde (vtedy ešte nebola personálne uzavretá) neodpovedala...

 

Staré veci ma nezaujímajú

Béla Bugár tesne potom, ako sa pochválil, že na Úrade vlády vyrokoval 90% protikorupčných opatrení Mostu do priorít Programového vyhlásenia vlády, na otázku ohľadne známej nechutnej smeráckej kauzy maséra Kostku zareagoval škandalóznym a dnes už legendárnym výrokom, že sa nebude zaoberať starými vecami. 

Lucia Žitňanská mlčala. Resp. nemlčala – v ten istý moment oznámila, že má záujem o post ministerky spravodlivosti.

 

Peniaze pre Martin

"Čo sa odo mňa očakáva? Že zoberiem zo štátneho rozpočtu niekoľko miliónov eur a dám ich mestu Martin?" „Nech si to Sieťari, či ako sa volajú, vyriešia a neotravujú tým vládu.“ Takýmito viacerými výrokmi odpálil v roku 2015 vtedajší predseda vlády Robert Fico podpredsedu a primátora mesta Martin Andreja Hrnčiara, keď ten žiadal pomoc vlády kvôli vážnym finančným problémom mesta. Tesne po podpise koaličnej zmluvy v marci 2016 vláda pod vedením toho istého premiéra Fica odklepla Martinu zo štátnych finančných aktív návratnú bezúročnú finančnú výpomoc v objeme 2,5 milióna eur. 

Lucia Žitňanská nielenže mlčala, ale aj za túto štátnu korupciu ako ministerka spravodlivosti v novej štvorkoalícii (!) hlasovala...

 

Skákať môžete len do výšky 6,5%  

Béla Bugár aj Lucia Žitňanská sa svojím jemne proimigrantským postojom odlišovali od predstaviteľov iných politických strán a na tieto postoje získali aj nemalú časť voličov. Ani jeden z nich sa nikdy netajili svojim odmietavým postojom k žalobe, ktorú Slovensko podalo na Súdny dvor v Luxemburgu na Radu EÚ v súvislosti s povinnými utečeneckými kvótami. Po voľbách na otázku, či bude strana Most trvať na stiahnutí tejto žaloby, Bugár odpovedal, že sa dá na tom trvať len do výšky 6,5%..

Lucia Žitňanská nepovedala ani to...  

 

Tajná koaličná zmluva

Napriek tomu, že koaličná zmluva bola podpísaná už 22.3.2016, dodnes nie je zverejnená a strany sa ju naďalej zdráhajú zverejniť. Béla Bugár blúzni niečo o útokoch, ktoré by sa na koalíciu zniesli, ak by bola verejná (z toho behajú až zimomriavky po chrbte). 

Lucia Žitňanská, ktorá bola v našej vláde Ivety Radičovej, keď sme zaviedli zverejňovanie zmlúv v Centrálnom registri zmlúv, síce povedala, že nemá nič proti zverejneniu koaličnej zmluvy, ak sa tak „partneri dohodnú“, no napriek tomuto žiadne kroky, smerujúce k náprave tejto hrubej neúcty k voličom a k elementárnej transparentnosti dodnes nevykonala.

 

Podvodník ministrom školstva

Posledným zo spomenutiahodných prípadov je škandál v súvislosti s ministrom školstva Petrom Plavčanom, resp. s informáciami, ktoré vyplávali o tomto nominantovi SNS na povrch v súvislosti s kšeftami v Študentskom pôžičkovom fonde a v pôžičkovom fonde pre začínajúcich učiteľov. Bude to možno prvý v rekordne rýchlom čase odvolávaný a právom odvolávaný minister. 

Lucia Žitňanská opäť mlčí...

 

Myšlienka na záver

Ticho vraj lieči. Ale toto asi nie je ten prípad. A možno áno. Už dnes sú mnohí voliči vyliečení z nekritickej dôverčivosti. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bratislavský Aupark mení majiteľa. Cena prekoná všetky rekordy

Realitný obchod desaťročia je pred finalizáciou.

Komentár Branislava Benčata

Haščák nie je Penta? Nebláznite

Partneri počkali, kým sa boss stiahne potupne.


Už ste čítali?